Mezitím, co se po Pardubicích rozkoukáváme, analyzujeme podklady, sbíráme data, tvoříme model dopravy… připravili jsme pro vás jednu zajímavou mapu. Má to ale jeden háček, zatím je prázdná.

Kdo zná Pardubice jako své boty? Kdo si myslíte, že se s novými i stávajícími problémy v dopravě musí vypořádat jako první? Jsou to právě obyvatelé Pardubic a návštěvníci města, pro které jsme připravili Problémovou mapu.

Problémová mapa je nástroj, který nabízí možnost aktivního zapojení do sběru informací a názorů na lokality, které přispěvatelé znají a ve kterých se pohybují.

A teď více lidsky – je to mapa do které můžete kreslit, psát a zaznamenat v podstatě vše, co vás v souvislosti s dopravou trápí. Jsou to třeba maličkosti, které zdrží jen pár vteřin, ale jsou tu pak i velké věci, které mohou zamávat s celým dopravním systémem. Ať už jdete pěšky na zastávku, jedete autem do práce, nebo třeba na kole do školy, určitě jste se setkali s něčím, co vám cestu do cíle nějak znepříjemnilo. Byla to nepřehledná křižovatka? Byl to chybějící přechod, nebo přeplněné spoje? Všechno najednou?!

Pomozte nám prosím mapu problémů vyplnit, pro dopravní experty totiž není nic lepšího, než když jim ukážete jakým způsobem vnímáte dopravu ve městě právě vy, účastníci provozu. Ukažte nám co vás v souvislosti s dopravou v Pardubicích trápí a my na oplátku slibujeme, že všechny příspěvky pečlivě vyhodnotíme. Na konci mapování si budete moci souhrnné výsledky prohlédnout zde na webu.

Měníme tvář pardubické dopravy.